9 Čvc

Vztahy na pracovišti

Určitě jste v práci narazili na několik lidí, kteří Vám prostě nesedli a nebo naopak Vám padli do oka hned od prvního momentu. V dnešním článku bychom se chtěli zaměřit na vztahy na pracovišti a poradit Vám, jak se v které situaci zachovat.

Setkáte se s různými lidmi

Nemůžete počítat s tím, že v práci narazíte na samé přející a přátelské typy lidí. Vždy se najde aspoň někdo, kdo do Vás bude za každou cenu rýt a nebude mít dost. Většinou to začne závistí. Například, když svou práci děláte až moc dobře začnete je zastiňovat. Lidé jsou často velice nepřející a rivalita je  na pracovišti často vysoká.

Začleňování do týmů

V dnešní době jsou týmy téměř na všech pracovištích a zaměstnavatelé to považují za nejefektivnější pracovní seskupení. Ve většině případech se ale takový tým neshodne na všem.

Ideální tým je asi takový, že jsou všichni k sobě tolerantní, naslouchají si a vzájemně se podporují. Bohužel dnešní mladí lidé snášejí kritiku pouze těžce a nechtějí si připustit, že udělali někde chybu, nebo dokonce že je někdo lepší než oni. Někdy se Vám poštěstí a narazíte na takový pracovní vztah, kdy si všichni padnete do oka.

Co udělat proto, abyste měli dobré vztahy na pracovišti?

Stačilo by trochu času, aby se každý s každým poznal nejdřív osobně! 

Co dělat při problematických pracovních vztazích a jak neohrozit  přitom chod společnosti?

Každý je nějaký… . To je důležité si pro začátek uvědomit. Je důležité uvažovat racionálně a vše si pořádně promyslet, než něco vypustíte z úst. Co už jednou vypustíte z úst, to už nejde vzít zpět. Dvojnásobně toto pravidlo platí na pracovišti.

Práce bývá jednou z nejdůležitějších aktivit ve Vaše životě! Pokud jste v ní, tak se soustřeďte na svoje úkoly a poznámky ostatních na Vaši osobu s klidem přecházejte.

Může se Vám i stát, že se do Vás někdo zamiluje. To už je trošku větší problém a opravdu milostný vztah na pracovišti není nejlepší. Pokud si s někým z práce začnete a po chvilce zjistíte, že  k sobě nepatříte, tak nezapomeňte, že se budete stále v práci potkávat! Tímto vztahem ohrožujete hlavně svojí práci! Vždy na toto myslete, než si s někým začnete!

Rate this post