13 Srp

Facebook Dating – Seznamka od Facebooku | Recenze

Dejte jakékoli sociální síti dostatek času a nakonec se z ní stane seznamovací aplikace. Když mají lidé k dispozici platformu pro komunikaci s ostatními, dřív nebo později budou chtít navazovat seriozní vztahy. Existuje spousta aplikací určených speciálně pro seznamování, ale kdo z nás někdy netoužil po tom, aby vklouzl do DM na LinkedIn, Snapchatu, Twitteru nebo, ano, na Facebooku. Facebook Dating se snaží tyto dva světy oddělit. Je to vysloveně aplikace zaměřena na seznamování, která však plně využívá sociálních funkcí, jež nabízí její mateřská společnost. Velkou výhodou je, že je zcela zdarma. Pokud však chcete najít lásku bez hrozby, že vám bude Mark Zuckerberg koukat přes rameno, doporučujeme využívat třeba Tinder.

Začínáme s Facebook Dating – Registrace a přihlášení

Facebook Dating si nestáhnete jako samostatnou aplikaci. Je součástí stávající mobilní aplikace Facebook pro Android a iOS. Facebook seznamka navíc nepotřebuje vaše data, protože si je dokáže převzít z Facebooku nebo Instagramu. K tomu aby seznamovací aplikace přežily, potřebují velkou komunitu nezadaných uživatelů a zájemců o seriozní seznámení. Meta již má obrovské množství uživatelů, kterou chce Facebook Dating využít. Pokud zkonvertuje alespoň zlomek aktuálních uživatelů Facebooku, tak se bude hned jednat o jednu z největších seznamek na světě.

Vytvoření profilu s vašimi stávajícími informacemi na Facebooku a fotografiemi z Instagramu hračka. Aplikace již zná Vaše základní údaje, jako je místo vašeho bydliště, místo, kam jste chodili do školy, a místo, kde pracujete. Pokud nechcete zobrazit vše a nebo je chcete změnit je to možné později přímo v nastavení Vašeho profilu. Nevýhodou je, že na rozdíl od jiných seznamovacích aplikací zde v podstatě není možné být anonymní. Vaše jméno je převzato z vašeho profilu na Facebooku a nelze ho změnit jen kvůli seznamce. To může být pro někoho nepohodlné a nebo dokonce i nebezpečné!

Nastavení profilu na Facebook seznamce

Rozhraní Facebook Dating vypadá jako Facebook. Opět je to jen jedna část stejné mobilní aplikace Facebooku. Do sekce Facebook Dating se dostanete klepnutím na tlačítko ve tvaru srdce v přetékající nabídce v pravém dolním rohu obrazovky, které vás zároveň přenese do dalších částí Facebooku uvnitř aplikace. Všechno se příliš prolíná a je příliš snadné omylem skončit v newsfeedu, když jste si mysleli, že swipujete na slibná rande.

Když pomineme větší problémy s rozhraním Facebooku, ve skutečnosti je používání aplikace Facebook Dating stejné jako používání jakékoli jiné kvalitní moderní seznamovací aplikace. Na obrazovce dominují profilové fotografie a klepnutím na velké X nebo velké srdce můžete ve stylu Tinderu říct ano nebo ne. Pomocí funkce Second Look se můžete vrátit k profilům, které jste již minuli.

Klepnutím na profil zobrazíte podrobnější portrét svého objektu náklonnosti. Úroveň detailů vám může připomínat aplikaci Match. Posunutím dolů si můžete prohlédnout další fotografie, shrnutí profilu, odpovědi na otázky týkající se osobnosti, a dokonce i výběr z jeho kanálu na Instagramu. Pak se můžete informovaněji rozhodnout, zda přejet prstem doleva, nebo doprava.

Rozhraní online seznamky – Facebook dating

Jakmile si najdete partnera, můžete si začít posílat zprávy. Funkce zasílání zpráv v aplikaci Facebook Dating jsou záměrně omezenější než v běžném Messengeru. Nemůžete posílat odkazy, peníze, fotografie ani videa. Je to kvůli bezpečnosti a pomáhá to tomu, aby Facebook Dating působil, že je opravdu bezpečně držen stranou od hnusného internetu jako celku. Kromě toho vám k roztomilé komunikaci stačí text a GIFy. Jedinou, odůvodněnou výjimkou je, že můžete Messenger použít k zaslání podrobností o nadcházejícím rande ochrannému příteli.

Speciální funkce

Kromě standardních profilů a možnosti matchování uživatelů můžete využívat funkci Secret Crush, která jim umožňuje anonymně označit až devět svých přátel na Facebooku, se kterými by rádi navázali romantický vztah. Pokud se tyto sympatie shodují, Facebook Dating je spojí. Další unikátní funkcí je možnost přidat na svůj seznamovací profil události a skupiny z Facebooku, čímž mohou uživatelé ukázat své zájmy a koníčky. Navíc, všechny interakce na Facebook Dating jsou odděleny od hlavního Facebookového profilu, což zajišťuje soukromí a diskrétnost.

Opravdu Facebook Dating funguje? – Osobní zkušenosti Austina

VYZKOUŠEL(A) JSEM FACEBOOK SEZNAMKU A STALO SE TOTO…

Závěr naší recenze

Hodnota seznamovací aplikace pravděpodobně vychází spíše ze subjektivních sociálních faktorů než z něčeho technického. Facebook Dating si jako software může stěžovat jen na máloco. Díky využití dalších funkcí Facebooku nabízí bohaté profily a prémiové prohlížení zdarma.

Pokud se chcete digitálně stýkat s přáteli a rodinou na nejpopulárnější sociální síti, rozhodně Facebook používejte dál; je to efektivní služba. Pokud však hledáte něco intimnějšího, doporučujeme přejít na seznamovací aplikace Match nebo Tinder, které jsme vybrali.

5/5 - (1 vote)