20 Čvn

Bumble seznamka – Recenze seznamovací aplikace

Bumble je seznamovací aplikace, která dává moc do rukou ženám. Aby mohl muž kontaktovat ženu, musí o něj nejprve projevit zájem, což přidává vrstvu bezpečnosti, která ostatním službám chybí. Aplikace Bumble, kterou vytvořil jeden ze spoluzakladatelů Tinderu, má s touto populární aplikací mnoho společných rysů – zejména koncept swipování, kterým projevíte zájem o jiného uživatele -, ale tato aplikace se mnohem méně podobá trhu s masem. Pokud patříte k mužům, kteří se rádi drží zpátky a nechají ženu, aby řídila interakce, Bumble je vaše volba. A pokud jste žena, která chce získat zpět moc v oblasti online randění – a omezit všechny nechtěné příchozí zprávy typu „lol u up?“ – je Bumble místem, kde chcete být.

Stáhněte si aplikaci do svého mobilu a zaregistrujte se

Bumble je k dispozici jako aplikace pro iOS a Android a také jako nová stránka Bumble Web pro počítače. Stejně jako mnoho jiných seznamovacích aplikací i Bumble skutečně chce, abyste se přihlásili přes Facebook, ale máte také možnost použít pouze své telefonní číslo. Po zadání číslic a přidání potvrzovacího kódu zaslaného prostřednictvím textové zprávy začíná tvorba profilu. Nejprve aplikace požádá o fotografii – ještě než se dostane k věcem jako jméno, pohlaví a věk. Bumble vás samozřejmě opět šikovně vyzve k automatickému vyplnění z Facebooku a hned na začátku máte možnost přidat další fotografie.

Na rozdíl od většiny ostatních aplikací se Bumble místo toho, aby vás nutil vybrat si pohlaví, ptá, za koho se považujete. Tento rys sdílí s dalšími modernějšími službami, jako jsou Hinge a OkCupid, které vám umožňují vybrat si mezi několika pohlavními identitami.

Dále jste dotázáni na své jméno a datum narození (k jehož vyplnění jste opět vyzváni pomocí Facebooku). Jedná se o jednu z mála aplikací, která žádá o zadání e-mailu speciálně pro účely obnovy. Naštěstí máte možnost odhlásit se od aktualizací o událostech a propagačních akcích, k nimž vás většina ostatních aplikací přihlašuje, aniž by se vás obtěžovala zeptat. Po vyplnění těchto jednoduchých požadavků můžete svůj profil dále vylepšit. Bumble vám dává možnost odpovědět na otázky typu, kdo je vaším vysněným hostem na večeři, zahrát si na „dvě pravdy a jednu lež“ nebo vyplnit aspirační výzvy k psaní, jako například „Rovnost pro mě znamená…“ a „Můj poslední projev laskavosti…“. Aww…Můžete také propojit své účty na Spotify a Instagramu, což je funkce, kterou nabízí i Tinder.

I když je proces registrace rychlý a snadný, Bumble se vás neptá na rozsáhlý seznam osobnostních otázek. To je dobré, pokud se chcete rychle zapojit a najít si partnera, ale špatné, pokud dáváte přednost aplikacím, které využívají více údajů, aby vám pomohly navázat dokonalé spojení.

Po prvním přihlášení vám aplikace vysvětlí, že Bumble je místem, kde si vytváříte svůj Hive (což je její termín pro všechny, které můžete v aplikaci potkat – milostné zájmy, nové přátele, a dokonce i obchodní partnery), a slibuje, že je „nejjednodušším a nejbezpečnějším způsobem“ vytváření vztahů. Poté se vám zobrazí obrazovka se sladkým příběhem o tom, že aplikace je postavena na laskavosti, posílení a respektu (i když není nad dobrou slovní hříčku „být“/“včela“), a žádá vás, abyste byli laskaví, sebevědomí a respektující. Málokterá aplikace si dá záležet na tom, aby hned na začátku stanovila nějaká základní pravidla, i když jde o tu nejhubenější žádost. Bumble potěší svou inkluzivitou a nabízí možnost být nejen pro muže nebo ženy, ale „pro všechny“.

Bumble také nabízí vzácnou možnost najít si nejen rande, ale i nové přátele (tzv. Bumble BFFs) a dokonce i lidi, se kterými můžete navázat kontakt (Bumble Bizz). Pro každý režim si můžete vytvořit samostatné profily. Obchodní režim je většinou zaplněn jednočlennými technologickými firmami, které prodávají svůj vedlejší byznys nebo loví hlavy. Bumble BFF je fajn nápad, ale pokud jste chlap, servíruje vám pouze profily jiných mužů.

Upravte si svůj profil na míru a zvyšte svou šanci na seznámení

Když uvedete, že preferujete ženy, Bumble (nyní Bumble Date) vás upozorní, že „v našem úlu dělají první krok dámy“. Dokonce vám připomene, že „dny slepých uliček a nechtěných zpráv jsou pryč“. Rozhraní Tinderu je naproti tomu založeno především na přejetí prstem „hot-or-not“, které se zaměřuje více na vzhled a méně na… všechno ostatní. V této fázi procesu vás Bumble požádá, abyste otevřeli peněženku, ale o tom až později.

Jak už bylo zmíněno, pokud o vás žena neprojeví zájem jako první, jediné, co můžete jako chlap udělat, abyste dali najevo, že se vám kolegyně líbí, je přejet prstem doprava, klepnout na ikonu zaškrtnutí v něčím profilu nebo klepnout na srdíčko (abyste dali najevo, že se vám někdo opravdu, ale opravdu líbí). Teoreticky, jakmile Bumble řeknete, že o někoho nemáte zájem, neměl by se už ve výsledcích vyhledávání zobrazovat, ale ne vždy to funguje.

Po zhlédnutí pouhé první fotografie můžete přejet prstem, ale Bumble opravdu chce, abyste si profily prohlédli celé. Aplikace vás vyzve, abyste si prohlédli všechny fotografie dané osoby a přečetli si její životopis, než vám v dolní části obrazovky zobrazí křížek (nemáte zájem) nebo zatržítko (máte zájem). Profily jsou přitom velmi zaměřené na fotografie, což signalizuje, že stejně jako Tinder je Bumble spíše místem pro příležitostné seznamování než pro hledání člověka napořád. Kromě hlavní fotografie se v profilech zobrazuje písemné shrnutí toho, koho dotyčná osoba hledá, a základní údaje o profilu, jako je výška, úroveň vzdělání, vlastnictví domácího mazlíčka a politika. Odtud servíruje další fotografie, účty na Instagramu a Spotify (pokud jsou připojené), odpovědi na otázky vyplněné při registraci („Noční klub nebo Netflix?“) a polohu. Bumble dokonce využívá umělou inteligenci k rozmazávání nevyžádaných nahotinek.

V dalším přitakání Tinderu můžete místo klepnutí na křížek a zaškrtnutí označit svůj zájem tažením doleva a doprava. Jak již bylo zmíněno, pokud uživatel projeví zájem a druhá osoba mu odpoví, má žena 24 hodin na zahájení konverzace (u spojení stejného pohlaví mohou obě strany poslat zprávu okamžitě).

Jakmile dojde ke vzájemnému spojení, Bumble vám dá příležitost se představit a laskavě nabídne několik podnětů k prolomení ledů. Navzdory 24hodinovému omezení na odpověď na zprávy mohou muži využít funkci Daily Extend, která jim umožňuje udržovat komunikační okno otevřené – v podstatě jako by říkali „prosím, prosím, mluv se mnou?“. V opačném případě, pokud se 24hodinové okno uzavře bez kontaktu, aplikace zruší párování a potenciál pro navázání spojení se uzavře. Díky režimu Snooze mohou uživatelé také pozastavit své profily a zároveň zachovat aktuální shody.

Prémiové funkce za poplatek

Členové mohou procházet, připojovat se a komunikovat s ostatními členy zdarma, což je skvělá hodnota vzhledem k tomu, že konkurenti jako Match a eharmony si za tyto funkce účtují více než 40 dolarů. Můžete si také odemknout vylepšený účet nazvaný Bumble Boost, který nabízí funkce podobné Tinderu, které vám umožní zjistit, kdo vás zajímá, prodloužit seznamování, pokud nemáte šanci odpovědět do 24 hodin, a znovu se spojit s vypršenými kontakty (což samozřejmě zcela snižuje hodnotu 24hodinového limitu). Nicméně, navzdory tomu, co by se mohlo zdát, že název Boost naznačuje, to nepropaguje váš profil mezi více uživateli. Cena služby Boost začíná na 8,99 USD za týdenní zkušební verzi, případně můžete zaplatit 24,99 USD za jeden měsíc. Delší předplatné snižuje měsíční náklady.

Můžete si také zakoupit mince Bumble, které začínají na 1,99 dolaru za kus a dávají vám možnost SuperSwipe profilu. To obnáší klepnutí na srdíčko na profilu uživatele a vyjádření: „Opravdu, ale opravdu si myslím, že se mi líbíš, a jsem ochoten utratit 1,99 dolaru, abych ti to dal najevo v podobě další ikony.“ V případě, že se vám líbíš, můžete se rozhodnout, zda se vám líbíš, nebo ne. Každý SuperSwipe stojí jednu minci.

Držte si sociální distance díky Bumblu

Pandemie COVID-19 zpustošila mnoho částí společnosti a z osobních schůzek učinila překážku. To škodí mužům i ženám. Naštěstí Bumble nabízí mezi těmito aplikacemi jedny z nejlepších možností virtuálního randění. Dohazovači spolu mohou komunikovat nejen prostřednictvím textu, ale také zvukových poznámek. Můžete také vést videochat. Přidejte si na svůj profil odznak virtuálního seznamování, abyste dali partnerovi najevo, že jste připraveni na hovor, a také přispěli na charitativní organizaci Bumble COVID-19 WHO. Ostatní seznamovací aplikace nabízejí vlastní řešení karantény. Pro videochat se podívejte na eharmony, Match a Plenty of Fish. Tinder rozšiřuje okruh vašich potenciálních partnerů díky bezplatným verzím Tinder U a Tinder Passport. Hinge vám umožní sdělit svému protějšku, že jste připraveni vidět jeho tvář, i když k tomu musíte použít jinou aplikaci. Facebook Dating těží ze zbytku ekosystému Facebooku, od Messengeru až po novou aplikaci Tuned pro spojení vzdálených partnerů během této krize.

Na Bumblu vládnou hlavně ženy

Na Bumble je toho hodně, co se vám líbí: Celá její činnost je založena na tom, abyste se při používání aplikace cítili dobře. Můžete komunikovat se známostmi zdarma a rozhraní dokáže potenciálně stresující situaci zklidnit. I když její profily zaměřené na fotografie působí spíše jako příležitostné seznamky, je Bumble vynikající volbou pro ženy, které mají obavy o bezpečnost a soukromí – a pro muže, kterým nevadí nechat ženy udělat první krok. Pro ty, kdo hledají dlouhodobý vztah, je Match díky svým robustním profilům a snadno použitelnému rozhraní naší volbou redakce mezi seznamovacími aplikacemi, ale Bumble je solidní alternativou, zejména pro ženy, které chtějí v džungli seznamování hrát na jistotu.

Rychlé shrnutí
VýhodyNevýhody
Zabezpečení soukromíProfily jsou nudnější než u ostatních aplikací
Vyladěný interfaceZbytečné zaměření na hledání přátel
Video chat