26 Čvc

Proč se lidé seznamují online?

Doba, kdy seznamování online bylo bráno jako něco podřadného, je dávno pryč. V dnešní době, kdy vzestup a stále rostoucí popularita sociálních sítí umožňuje být většině lidí téměř neustále online, se také internetové seznamky stávají stále populárnějšími.

Podle výzkumů více než 36 procent lidí všech věkových skupin má založený profil na některé z mnoha internetových seznamek, a toto číslo stále stoupá.

Jaké jsou hlavní důvody proč lidé upřednostňují online seznamky?

Je to pohodlnější a mnohem efektivnější. Můžete strávit celý večer tím že se budete snažit navázat konverzaci s vhodným protějškem někde v baru, ale nemusíte potkat vůbec nikoho kdo je nezadaný a má zájem o seznámení, nemluvě o vzájemných sympatiích. Oproti tomu během hodiny strávené na online seznamce najdete stovky profilů nezadaných lidí kteří mají zájem se seznámit.

Dalším důvodem může být také fakt, že můžete mít nedostatek příležitostí k seznámení, obzvláště pokud bydlíte na malém městě, a vaši přátelé jsou většinou zadaní.
V takovém případě je seznámení na internetu ideálním řešením, protože máte okamžitě přístup k velkému počtu potenciálních partnerů.

V reálném světě také bývá poměrně těžké najít někoho, kdo sdílí podobné zájmy jako vy, speciálně pokud vaše koníčky nebo preference v intimní oblasti nejsou úplně obvyklé. Na internetu však můžete nalézt specializované seznamky určené pro turisty, křesťany, nudisty, nebo třeba vyznavače BDSM.

V neposlední řadě může být důvodem k použití internetové seznamky ostych a strach z odmítnutí. Hlavně muži se často stydí navázat první kontakt se ženou která se jim líbí,
protože se bojí že budou odmítnuti na veřejnosti, často i před svými přáteli. Mnohem jednoduší je oslovit ženu na online seznamce a počkat na odpověď.

Na internetu se denně seznamují tisíce párů. Pokud jste sami a hledáte tu pravou nebo toho pravého, seznámení online je to správné řešení vašeho problému. Partnerka nebo partner po které toužíte je tam někde venku, v hlubinách kyberprostoru a čeká na vás, tak proč to nezkusit?

Rate this post