19 Pro

Zamilované básničky pro muže a ženy

Zamilované básně jsou básně, které vyjadřují lásku nebo city k někomu. Tyto básně mohou být romantické, ale také smutné nebo vášnivé. Některé zamilované básně jsou velmi známé a oblíbené, jako například „Romeo a Julie“ od Williama Shakespeara, „Básně milostné“ od Karla Hynka Máchy nebo „Milostné básně“ od Františka Halase. Zamilované básně mohou být také psané v soukromí a jsou určeny pouze pro oči toho, koho jsou určeny. Tyto básně mohou být velmi osobní a intimní a mohou vyjadřovat hluboké city a emoce.

Zamilované básně pro muže

Zamilovaná báseň pro muže by měla vyjadřovat lásku a city, které cítíte k tomuto muži. Báseň by měla být osobní a upřímná a měla by vyjadřovat vaše pocity a emoce. Zde je příklad zamilované básně pro muže:

Nejkrásnější dar

Jsem ten nejšťastnější člověk na Zemi.
Víš proč?
Protože mám ten nejkrásnější dar, co mi mohl život dát.
TEBE!

Když večer usínám

na Tebe myslívám,
na Tvůj úsměv krásný,
který mě tak svádí.
Dobrou noc, miluju Tě!

Zamilované básně pro ženy

Zamilovaná báseň pro ženu by měla vyjadřovat lásku a city, které cítíte k této ženě. Báseň by měla být osobní a upřímná a měla by vyjadřovat vaše pocity a emoce. Zde je příklad zamilované básně pro ženu:

Já mám tebe

Kněz má víru, ďábel peklo.
Drak svůj oheň, slunce světlo.
Mráz má chlad a řeka vodu.
Mrakodrap má stovky schodů.
Král má hrad a Bůh má nebe,
Ty máš mně a já mám Tebe!

Tvé oči

Jen Tebe miluji,
jenom Tebe líbám,
jenom do Tvých očí
se nejraději dívám!

Jak napsat vlastní báseň?

Chcete-li napsat zamilovanou báseň, měli byste se nejprve zamyslet nad tím, jaké city a emoce cítíte k osobě, kterou báseň je určena. Poté byste měli začít psát báseň a vyjadřovat své pocity a emoce prostřednictvím veršů a rýmů. Můžete také použít metaforu nebo srovnání, abyste své pocity a emoce vyjádřili co nejlépe. Důležité je, aby báseň byla upřímná a autentická a vyjadřovala vaše skutečné pocity.

Rate this post