25 Říj

Jak zvládat podzimní deprese?

Ponurá nálada, proměnlivé počasí a nemoce řádící všude okolo Vás. To jsou přesně znaky ročního období a to podzimu. Pokud toto období někdo opravdu prožívá těžce, má deprese a tak různě, pokusíme se pomoci, jak takovýto čas co nejlépe přečkat.

Proč být v depresi? Podzim je nádherné období

Možná tento čas maličko podceňujete. Zkuste podzim brát z té lepší stránky a nezabývat se tím zlým. Udělejte si procházku přírodou, stres hoďte za hlavu. Pořádně se oblékněte a projděte si park nebo vyšplhejte na vyhlídku. Příroda v tuto dobu čaruje a občas to přehlídnete. Vezměte i své ratolesti a pusťte si draka. Určitě prožijete mnoho zábavy a na stres Vám nevyzbyde čas. Pokud máte doma běžně zatemněno, může to být jedním ze znaků špatné nálady. Změňte styl a prosvětlete svůj dům či byt. Zacvičte si ráno. Vaše tělo je ráno celé rozlámané a celý den vidíte jako jedno velké trápení. Vezměte si gymnastiské činky nebo bohatě stačí jednoduché protažení, tělo se rozproudí a prokrví se Vám i mozek.

Dívka se utápí v depresích

Dívka se utápí v depresích

Správná strava pro lepší den

To, jestli se necítíte dobře, jste věčně ve stresu a vše Vám přijde smutné, může být způsobeno právě špatnými stravovacími návyky. Němělo by se především zapomínat na ovoce a zeleninu. Obohacujete tak Vaši imunitu a dodáváte si energii. Na ráno si připravte musli či ovocný jogurt. Svačinu by mělo tvořit ovoce, nejlépe jablko či pestrý zeleninový salátek. Oběd obohaťte rybou či kuřecím masem a okurkovým salátem nebo si prostě dejte to, na co máte chuť. A k večeru je třeba se nepřejídat těžkým jídlem. Udělejte si třeba omeletu či salát Caprese (mozzarela, rajče, bazalka, sůl, pepř).

Oblékáme se s podzimem

Možná se to bude zdát poněkud zvláštní, ale i Váš šatník je jedním z faktorů nervozity a nelahodící nálady. Zkuste změnu! Jste zařazeni do stereotypu a podzim tomu nepomáhá. Udělejte si radost novými kousky oblečení v krásných výrazných barvách. Už to, že budete vypadat skvěle, je přeci povel k tomu, mít ze sebe dobrý pocit. Chvála se bude linout ze všech stran, a vy budete mít další důvod brát svůj den lépe, než jste si předem mysleli.

Věříme, že Vás tento článek o tom, jak zvládat podzimní deprese, zaujal a povzbudil Vás do dalších dnů. Pokud máte i Vy další nápady, jak a čím si zlepšit den, napište do komentářů pod článkem.

Rate this post