28 Dub

Deprese u mužů – týká se to i Vás?

Vyšší nároky v práci, každodenní stres, to vše může zažívat právě i Váš muž. V dnešním článku se zaměříme právě na muže a jejich deprese. Rozhodně je nedoporučujeme podceňovat a při prvních příznacích vše řešit s odborníky.

Deprese

Každého z nás občas dostihne ten pocit, kdy se necítí ve své kůži, nedokáže se z ničeho radovat a je jak „tělo bez duše“. To všechno můžou být známky právě začínající deprese. Přijde to z ničeho nic prostě samovolně. Člověk trpící depresí se často cítí úplně bezmocný a zároveň se za tyto pocity obviňuje. Přestává komunikovat s rodinou a přáteli, uzavírá se do sebe a svého světa. Postihuje jak muže tak ženy.

Začínající deprese u mužů

Deprese jsou zlo. Především postihují muže, kteří se začnou cítit jinak než obvykle a bez zjevného důvodu jsou smutní. Ve chvíli kdy tento stav nastane a vše Vám přijde otravné a nudné, můžete často i onemocnět. Deprese se netýká pouze žen! Jen proto, že jsou ženy citlivější neznamená, že byste se s nimi měli okamžitě srovnávat. Přijde Vám že nejste pak dostatečně mužní? O to přeci absolutně nejde. Jde hlavně o to, aby se Vám ulevilo a mohli jste přemýšlet s čistou hlavou. Bohužel muži dokáží být v depresi i hodně agresivní a to právě proto, že deprese  se mužům zdá být nedůstojná. To je ale přece totální nesmysl 🙂

Muž v depresi na lavičce

Muž v depresi na lavičce

Jak se zbavit deprese?

Možná stačí jen málo k tomu, abyste změnili úhel pohledu a mohli překonat tyto těžké chvíle. Zkuste si kupříkladu zacvičit nebo u sebe doma. Pokud nepomůže cvičení, zkuste psychoterapie, kdy s Vámi doktor probere moho příčin deprese. Pokud ani to nepomůže, zkuste oslovit své přátele a udělat si pořádnou pánskou jízdu!

Věříme, že se z toho brzo dostanete a budete zase v pohodě 🙂

Rate this post