3 Led

Jak deaktivovat/smazat profil/účet na Facebooku?

Facebook je sociální síť, která byla založena v roce 2004 Markem Zuckerbergem a dalšími spoluzakladateli ve Spojených státech. Od té doby se stala jednou z nejpopulárnějších sociálních sítí na světě, s více než 2,7 miliardami aktivních uživatelů měsíčně. Na Facebooku si lidé mohou vytvářet profily, sdílet příspěvky, fotky a videa, komunikovat se svými přáteli a rodinou a také navazovat nová přátelství. Síť umožňuje podnikům a organizacím přístup k širokému publiku prostřednictvím placené reklamy a marketingových akcí. Facebook má řadu dalších funkcí, jako je například možnost získat informace o zájmech a aktivitách svých přátel, sledovat zprávy a události na různých místech nebo hrát hry.

Jak vytvořit účet na Facebooku?

Vytvoření profilu na Facebooku je snadné a zabere pár minut.

 1. Navštivte stránku www.facebook.com a klikněte na tlačítko „Vytvořit účet“.
 2. Vyplňte formulář s vašimi osobními údaji, jako je jméno, e-mailová adresa nebo telefonní číslo.
 3. Vyberte si heslo a zvolte bezpečnostní otázku.
 4. Přečtěte si a souhlasíte s Podmínkami služby a Zásadami ochrany soukromí Facebooku.
 5. Klikněte na tlačítko „Vytvořit účet“.
 6. Na vaši e-mailovou adresu vám přijde potvrzení o registraci. Klikněte na odkaz v e-mailu pro dokončení registrace.
 7. Po přihlášení se můžete začít přidávat přátele, vyplňovat informace o sobě a sdílet příspěvky.

Pokud máte problémy s vytvořením účtu nebo s přihlášením, můžete se obrátit na Nápovědu Facebooku nebo na podporu uživatelů, kteří vám mohou poskytnout další pomoc.

Jak se odhlásit z Facebooku?

Odhlášení se ze svého účtu na Facebooku je snadné a můžete to udělat hned několika způsoby.

 1. Otevřete Facebook a klikněte na ikonu „Více“ v pravém horním rohu obrazovky.
 2. Vyberte možnost „Nastavení a soukromí“.
 3. Klikněte na odkaz „Nastavení účtu“ v levém sloupci.
 4. V sekci „Zabezpečení účtu“ klikněte na odkaz „Odhlásit se“.
 5. Zadejte vaše heslo a klikněte na tlačítko „Odhlásit se“.

Alternativně můžete odhlásit ze všech zařízení najednou tak, že přejdete do sekce „Nastavení zařízení“ a kliknete na tlačítko „Odhlásit všechna zařízení“.

Odhlášení z Facebooku vás vyřadí z aktivního sezení na vašem účtu, ale nezruší samotný účet. Pokud se později rozhodnete znovu se přihlásit, budete moci použít stejné přihlašovací údaje. Pokud chcete trvale smazat váš účet, tak pokračujte ve čtení článku, protože za chviličku se k tomu dostaneme.

Jak deaktivovat účet na Facebooku?

Deaktivace účtu na Facebooku vám umožní dočasně zakázat přístup ke svému účtu, aniž byste ho trvale smazali. Když je váš účet deaktivován, vaše profilová stránka, příspěvky a komentáře se stanou neviditelnými pro ostatní uživatele a vy se nebudete moci přihlásit do svého účtu. Deaktivace účtu je dočasná a můžete ji kdykoli zrušit a obnovit přístup ke svému účtu.

 1. Otevřete Facebook a klikněte na ikonu „Více“ v pravém horním rohu obrazovky.
 2. Vyberte možnost „Nastavení a soukromí“.
 3. Klikněte na odkaz „Nastavení účtu“ v levém sloupci.
 4. V sekci „Zabezpečení účtu“ klikněte na odkaz „Deaktivovat účet“.
 5. Vyberte důvod, proč chcete svůj účet deaktivovat, a klikněte na tlačítko „Deaktivovat účet“.
 6. Zadejte vaše heslo a klikněte na tlačítko „Deaktivovat účet“.

Deaktivace účtu nezruší samotný účet ani neodstraní vaše příspěvky, komentáře nebo lajky. Tyto informace mohou být stále viditelné pro ostatní uživatele nebo vyhledávače. Pokud chcete trvale smazat váš účet, tak si postup ukážeme již v následujícím odstavci.

Jak odstranit/smazat účet na Facebooku?

Smazání účtu je trvalé a nelze jej vrátit zpět! Pokud se rozhodnete odstranit svůj účet, všechny vaše příspěvky, komentáře, fotky a videa budou trvale odstraněny a nebudou viditelné pro ostatní uživatele. Pokud chcete jen dočasně zakázat přístup ke svému účtu, můžete jej deaktivovat pomocí návodu uvedeného v předchozí odpovědi.

 1. Otevřete Facebook a klikněte na ikonu „Více“ v pravém horním rohu obrazovky.
 2. Vyberte možnost „Nastavení a soukromí“.
 3. Klikněte na odkaz „Nastavení účtu“ v levém sloupci.
 4. V sekci „Smazání účtu“ klikněte na odkaz „Smazat účet“.
 5. Zadejte své heslo a klikněte na tlačítko „Smazat účet“.

Má vůbec smysl v dnešní době Facebook používat?

Facebook stále zůstává jednou z nejpopulárnějších sociálních sítí na světě a pro mnoho lidí má stále velký význam. Může poskytovat skvělou platformu pro komunikaci s přáteli a rodinou, pro sledování novinek a událostí nebo pro podnikání.

Na druhou stranu však Facebook čelí kritice ohledně ochrany osobních údajů a možného zneužití těchto údajů ze pozice třetích stran. Může se u vás objevit i závislost na sociálních sítích, což má negativní vliv na psychiku a sociální vztahy. Je důležité zvážit, zda pro vás Facebook skutečně představuje přínose a zda ho chcete používat, anebo raději zvolit jiný způsob komunikace nebo zábavy.

Shrnutí na závěr

V průběhu tohoto článku jsme se seznámili s několika základními informacemi o sociální síti Facebook. Zároveň jsme přišly s návody na to: jak vytvořit účet na Facebooku a jak se odhlásit, deaktivovat nebo odstranit účet. Je důležité si uvědomit, že používání Facebooku může mít své výhody, ale také nevýhody.

Rate this post