17 Říj

Čínský horoskop dle data

Vítáme Vás u dalšího článku, ve kterém se budeme nyní zabývat horoskopy. Určitě Vás napadá o co by mohlo jít. Nebudeme popisovat horoskop náš běžný, ale čínský. Zaměříme se na vysvětlivku, jak tento čísnký horoskop vznikl a seznámíme Vás s jednotlivými druhy znamení. 

Vznik čínského kalendáře

U čínského kalendáře je nejvíce pravděpodobné, že se jedná o nejstarší kalendář na světě. Využívají ho státy jako jsou – Čína, Japonsko, Taiwan a Korea. Považují za své nejsilnější těleso místo Slunce spíše Měsíc. Asijské státy od Měsíce odvodily celý klendář. Den v lunárním kalendáři trvá 24hodin 50 minut a 28 sekud, jelikož jsou do něj vkládány takzvané doplňkové měsíce. V Číně jsou doplňkové měsíce velmi populární. Lidé jsou vypláceni za 13 měsíců, ale kalendář si stále uchovává měsíců 12.

Čínský horoskop dle data

Tento horoskop tvoří jen zvířata a díky svému roku narození si můžete zjistit, jakému čínskému znamení jste podobní. Co je ale opravdu zajímavé, ve zvěrokruhu nenajdete kočku. Přestože jde o velmi rozšířené zvíře v dnešní Číně, v jejich horoskopech na ni nenarazíte. Mnohým vědcům je známo, že než se rozdělilo do zvěrokruhu plno jiných zvířat, kočky však s Čínou neměly ještě nic společného.

Přehled znamení do detailu

Abychom aspoň trochu přiblížili o jaké druhy znamení se jedná. Každé zvíře v horoskopu je něčím specifické. Kupříkladu Krysa, má povahu spíše inteligentní a vtipnou. Dalším znamením je Buvol, který se především považovažuje za silný charakter. Tygr už od charakteru zvířete, jak ho znáte vychází to, že jde o odvážné znamení. Přichází na řadu Zajíc. Povaha se spíše pohybuje mezi citlivostí a intuitivou. Zajímavým znamením je Drak, který je výrazný svou sobeckostí a velmi živým charakterem. Velmi pozitivní je však Vepř, i když se nezdá, snaží se spíše dělat vše správným směrem. Kůň, má v sobě skrytý potenciál víc než kdokoliv jiný. Za hyperaktivní znamení se považje Opice, a to svou obratností a bystrostí. Další je Koza, definována jako bez výrazné povahové vlastnosti. Had, je spíše založený na sobeckosti. Tvrdohlavý Kouhout, především nerad slyší a přijímá upřímnost. A posledním znamením je Pes, jako zastánce důvěry a pracovitosti.

Rate this post