11 Zář

Facebook Dating – Seznamka od Facebooku | Recenze

Dejte jakékoli sociální síti dostatek času a nakonec se z ní stane seznamovací aplikace. Když mají lidé k dispozici platformu pro komunikaci s ostatními, nemohou si pomoci a nakonec začnou říkat, co skutečně cítí. Existuje spousta aplikací určených speciálně pro seznamování, ale kdo z nás někdy netoužil po tom, aby vklouzl do DM na LinkedIn, Snapchatu, Twitteru nebo, ano, na Facebooku. Facebook Dating se snaží tento rozdíl rozdělit. Je to vysloveně seznamovací aplikace, která však plně využívá sociálních funkcí, jež nabízí její mateřská společnost, která je sociální sítí. Navíc je zcela zdarma. Pokud však chcete najít lásku bez hrozby, že vám bude Zuckerberg koukat přes rameno, doporučujeme zaplatit si některou z našich redakčních nabídek, Match nebo Tinder.

Začínáme s Facebook Dating

Facebook Dating si nestáhnete si jako samostatnou aplikaci. Místo toho je součástí stávající mobilní aplikace Facebook pro Android a iOS, kterou musíte zvolit, abyste ji mohli začít používat.

Kromě toho Facebook Dating nepotřebuje vaše data, potřebuje jen vaše tělo. Aby seznamovací aplikace přežily, potřebují velkou prosperující komunitu nezadaných a zájemců o lásku. Facebook již má nezměrné množství uživatelů – obrovskou sílu, kterou chce Facebook Dating využít. Pokud konvertuje alespoň zlomek publika Facebooku, pak se Facebook Dating nebude muset nikdy obávat, že by mu došly potenciální protějšky.

Vzhledem k tomu, že Facebook Dating je již Facebook, je vytvoření profilu s vašimi stávajícími informacemi na Facebooku a fotografiemi z Instagramu hračka. Aplikace již může znát základní údaje, jako je místo vašeho bydliště, místo, kam jste chodili do školy, a místo, kde pracujete. Tyto odpovědi můžete dodatečně změnit. Nebojte se, že by to změnilo vaše běžné informace na Facebooku. Přesto je příjemné mít možnost přeskočit několik kroků. Nevýhodou je, že na rozdíl od jiných seznamovacích aplikací zde v podstatě není možné být anonymní. Vaše jméno je převzato z vašeho profilu na Facebooku a nelze ho změnit jen kvůli seznamce. To může být pro někoho nepohodlné a pro jiného vyloženě nebezpečné.

Seznamka na Facebooku už také může vědět, o jaké pohlaví se zajímáte, ať už jde o muže, ženy nebo všechny. Při zakládání profilu však zadáváte podrobnější preference, jako je věkové rozpětí, děti nebo bezdětnost, vzdálenost, úroveň vzdělání, výška, používaný jazyk a náboženství. Jediné další údaje specifické pro seznamování, které je třeba zapojit, jsou odpovědi na otázky týkající se osobnosti, jako například „Nejlepší věc, kterou umím uvařit, je…“ nebo „Písnička, která mě vždycky dostane na parket, je…“.

Nastavení profilu

Rozhraní Facebook Dating vypadá jako Facebook. Opět je to jen jedna část stejné mobilní aplikace Facebooku. Do sekce Facebook Dating se dostanete klepnutím na tlačítko ve tvaru srdce v přetékající nabídce v pravém dolním rohu obrazovky, které vás zároveň přenese do dalších částí Facebooku uvnitř aplikace. Všechno se příliš prolíná a je příliš snadné omylem skončit v newsfeedu, když jste si mysleli, že swipujete na slibná rande.

Když pomineme větší problémy s rozhraním Facebooku, ve skutečnosti je používání aplikace Facebook Dating stejné jako používání jakékoli jiné kvalitní moderní seznamovací aplikace. Na obrazovce dominují profilové fotografie a klepnutím na velké X nebo velké srdce můžete ve stylu Tinderu říct ano nebo ne. Pomocí funkce Second Look se můžete vrátit k profilům, které jste již minuli.

Klepnutím na profil zobrazíte podrobnější portrét svého objektu náklonnosti. Úroveň detailů vám může připomínat aplikaci Match. Posunutím dolů si můžete prohlédnout další fotografie, shrnutí profilu, odpovědi na otázky týkající se osobnosti, a dokonce i výběr z jeho kanálu na Instagramu. Pak se můžete informovaněji rozhodnout, zda přejet prstem doleva, nebo doprava.

Jakmile si najdete partnera, můžete si začít posílat zprávy. Funkce zasílání zpráv v aplikaci Facebook Dating jsou záměrně omezenější než v běžném Messengeru. Nemůžete posílat odkazy, peníze, fotografie ani videa. Je to kvůli bezpečnosti a pomáhá to tomu, aby Facebook Dating působil, že je opravdu bezpečně držen stranou od hnusného internetu jako celku. Kromě toho vám k roztomilé komunikaci stačí text a GIFy. Jedinou, odůvodněnou výjimkou je, že můžete Messenger použít k zaslání podrobností o nadcházejícím rande ochrannému příteli.

Speciální funkce

Některé seznamovací aplikace, jako například eharmony, jsou drahé a pro uživatele zdarma se nevyplatí. Jiné, jako například OkCupid, jsou naprosto v pořádku, pokud neutrácíte peníze, i když vám tuto možnost dávají. Pokud však nepočítáte své osobní údaje jako měnu, seznamka Facebook je zcela zdarma.

Facebook Dating naštěstí nevyužívá nedostatek cenovky k ospravedlnění nedostatku funkcí. Kromě robustních profilů vám aplikace nabízí více způsobů vyhledávání, které umí jen Facebook. Můžete si prohlédnout lidi, kteří jsou ve stejných skupinách na Facebooku jako vy nebo kteří se zúčastnili stejných událostí na Facebooku jako vy. Připusťme, že to přináší největší riziko, že narazíte na lidi, které už znáte. Neviděl jsem přátele, ale viděl jsem nebezpečně blízké přátele přátel. Přesto je to skvělý způsob, jak se přímo spojit s někým, s kým už máte něco společného.

Kromě toho možná chceš chodit se svými přáteli. Možná jen hledáš vhodnou záminku. Funkce Secret Crush na Facebook Dating je takovou výmluvou. Zde můžete označit devět přátel na Facebooku nebo sledujících na Instagramu jako lidi, o které máte romantický zájem. Nikdo se nedozví, že jste to udělali. Pokud se vaše neopětovaná láska připojí k Facebook Dating a přidá si vás jako Secret Crush, budete oba upozorněni a můžete si začít povídat o tom, jak je skvělé konečně sdílet své skutečné city otevřeně. Pokud se cítíte obzvlášť odvážně, můžete pomocí aplikace dát o Facebook Dating vědět svým přátelům a doufat, že se chytí na návnadu.

Závěrem

Hodnota seznamovací aplikace pravděpodobně vychází spíše ze subjektivních sociálních faktorů než z něčeho technického. Facebook Dating si jako software může stěžovat jen na máloco. Díky využití dalších funkcí Facebooku nabízí bohaté profily a prémiové prohlížení zdarma.

Pokud se chcete digitálně stýkat s přáteli a rodinou na nejpopulárnější sociální síti, rozhodně Facebook používejte dál; je to efektivní služba. Pokud však hledáte něco intimnějšího, doporučujeme přejít na seznamovací aplikace Match nebo Tinder, které jsme vybrali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *