25 Led

Jak vybrat zimní kabát?

Zima už je v plném proudu a v obchodech pomalu končí povánoční výprodeje. Přestože se může zdát, že správnou dobu na nákup vhodného kabátu jste už promeškali, opak je pravdou. Před sebou máme ještě několik chladnějších měsíců, a pokud jste s nákupem správného kabátu dlouhou dobu otáleli nebo jste nevěděli, který je pro vás ten správný, následující tipy jsou pro vás to pravé. Jaká kritéria je při výběru vhodné zohlednit a na co si dát největší pozor?

Jak zvolit správnou délku a střih?

Kabáty se dělí do různých kategorií a jeden z prvních faktorů, který by vás měl při jeho nákupu zajímat, je střih a délka. Mnoho mužů selhává už v tomto prvním bodě, kdy si často vybírají takový kus, jehož střih jim nesedí nebo jeho délka nelichotí jejich postavě. Je důležité si uvědomit, že dlouhé kabáty se hodí především k mužům vyšších a statnějších postav, zatímco kratší kabát dobře padne štíhlejším pánům a také mužům nižšího vzrůstu. Pakliže si výběrem nejste jisti, zlatou střední cestou je polodlouhý kabát, který sedí téměř každému.

Dvouřadý pánský kabát Perlington – Taxido.cz

Příležitost, při které budete kabát nosit

Při výběru vhodného kabátu byste měli dále zohlednit příležitosti, při kterých ho chcete nosit. I v tomto případě je zapotřebí si uvědomit, zda si ho na sebe budete brát do práce, na obchodní jednání nebo pouze ve volném čase. Kratší kabáty se nehodí do formálního prostředí a delší nesednou každému. I zde je vhodné podotknout, že se vždy trefíte do černého volbou polodlouhého kabátu.

Dlouhý noblesní pánský kabát Pablo černý

Materiál

Třetím důležitým bodem je materiál. Uvědomte si, v jakém období chcete svrchník nosit. Pakliže vybíráte spíše na jaro, ideální pro vás bude tenčí, bavlněný kabát, zatímco na zimu se hodí spíše silnější kabát z vlny.

Váš šatník

V neposlední řadě berte v potaz také vaši garderobu. Ideálně si kabát vyzkoušejte přímo s oblečením, se kterým ho budete kombinovat. Kabáty se skvěle hodí k elegantnějšímu šatníků a nic nezkazíte také vhodným výběrem košile. Skvělým doplňkem k celkovému outfitu je pánská taška.